Bisiklet Sürmek Ömrünüzü Uzatıyor!


İcadından bu yana bir ulaşım aracı ve spor aktivitesi olarak tercih edilebilen bisiklet, vücutta birçok bölgenin çalışmasını sağladığından, bisiklet sürmenin insan vücuduna faydaları çok fazladır. Hem ruhsal hem de fiziksel sağlığınıza iyi gelen bir etkinlik olan bisiklet sürmek, bireysel veya grup halinde yapılabildiğinden herkes için uygundur bir etkinlik olduğu söylenebilir.

Bu blog yazımızda sizlere bisiklet sürmenin faydalarından bahsetmek istedik. İşte bu faydalar..

1.Bisiklet sürmek ruh sağlığınıza iyi gelir

Bisiklet sürmek stresle başa çıkmada oldukça önemli bir yöntem. Uzun süreli yolculuklarda, kafanızı boşaltmanız açısından oldukça etkili bir yöntem oluyor. Ayrıca her sporda olduğu gibi bisiklette de salgılanan mutluluk hormonu, depresyon riskini azaltarak ruhsal açıdan daha sağlıklı olmanızı sağlıyor.

2.Kalp krizi riskini azaltır

Düzenli yapılan sporlar, kalp ritminin düzenlenmesine yardımcı etkinlikler olduğundan, düzenli bisiklet kullanımı da kalp krizi riskini azalttığı yönünde araştırmalar yapılmaktadır. İsveç, Hollanda gibi bisikletin bir ulaşım aracı olduğu ve yaygın kullanıldığı ülkelerde kalp krizi oranı çok daha düşüktür. Bisiklet, dünyada şimdiye kadar yapılan en yararlı icat olarak kabul edilmektedir.

3.Kilo vermenizi sağlar

Düzenli bisiklet kullanımı kalori yakmanızı sağlayarak vücudunuzun forma girmesine yardımcı olur. Tüm sporlarda olduğu gibi bisiklet sürme aktivitesinin de düzenli hale getirilmesi gerekir. Vücutta birçok kasın çalışmasını sağlayan bir etkinlik olduğundan, kilo vermek isteyenler için ideal sporlardan biridir. Hatta öyle ki bu kasları çalıştırmak için spor salonlarında kondisyon bisikletleri kullanılmaktadır. Çünkü bisiklet ile yağ yakımı sağlanmaktadır. Bu yüzden eğer kilo vermek istiyorsanız, bisiklet sürmek sizin için hen psikolojik hem de fiziksel olarak oldukça uygun olacaktır.

4.Sosyalleşmenize yardımcı olur

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de birçok bisiklet kulübü vardır. Bu kulüpler bazı zamanlarda bisiklet sürme etkinlikleri düzenlerler. Kulüpteki insanlar birbiriyle etkileşim halinde olarak etkinliklere katılırlar. Toplu halde bisiklet sürme aktivitesi çevresinde, bazen özel günlerde bazen de belirlenen sıradan günlerde insanlar bir araya gelirler. Onlarca bisikletsever insanın tanışıp kaynaştığı bu etkinlikler oldukça eğlencelidir. Eğer sosyalleşmek istiyorsanız bisiklet gruplarına katılarak hem spor yapabilir hem de insanlarla iletişim kurabilirsiniz.

Hem fiziksel hem de ruhsal faydaları ile bisiklet sağlığınızı korumanıza yardımcı olacağından, bisiklet sürmek ömrünüzü uzatır diyebiliriz! Ayrıca sizlere bir de bonus şarkı önerimiz var!

BONUS!!

 

 

 

Yazıyı Nasıl Buldun?

Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
10
Beğendim
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Sevimli Sevimli
6
Sevimli
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Komik Komik
0
Komik
Aşık Aşık
0
Aşık
Havalı Havalı
3
Havalı
WTF WTF
0
WTF

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bisiklet Sürmek Ömrünüzü Uzatıyor!

Giriş

Parolayı Sıfırla

Geri dön
Giriş
Format Seçin
Kişisel Test
Genel Test
Anket
Hikaye
Liste
Açılır Liste
Yeniden Sıralanabilir Liste
Gif
Video
Ses Dosyası
Görsel