Su İçmenin Vücuda 10 Faydası


Neden düzenli olarak su içmeliyiz?

Vücudumuzun üçte birini oluşturan su, sağlıklı yaşamın olmazsa olmazlarından biridir. Vücut fonksiyonlarımızın çalışması ve hem fiziksel hem de ruhsal olarak iyi hissedebilmemiz için tüketmemiz günlük tüketmemiz gereken su miktarına uygun olarak su içmeliyiz.

Vücutta yeteri kadar su miktarı bulunmadığı durumlarda başlıca zarar görecek organlardan biri böbreklerdir. Düzenli ve yeterli alınmayan su, böbreklerin çalışmasını engelleyerek vücutta taş ve kum oluşumuna sebep olur.Böbreklerimiz, düzenli su tüketiminde etkilenen organlardan yalnızca bir tanesidir.  Aslında tüketilen su miktarı vücut ile ilgili tüm fonksiyonlarda etkilidir.

Bu blog yazımızda sizlere düzenli su içmenin vücuda faydalarından ve yetersiz su tüketiminin de sebep olabileceği problemlerden bahsetmek istedik

1. Düzenli su tüketmek grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı vücut direncinin artırır.

2.Mide problemlerinin etkilerini azaltarak bazen iyileşme sağlar.

3.Saçlara canlılık vererek, kepek oluşumunu engeller.

4. Beyinsel fonksiyonların çalışmasında etkili olan su, yeterli tüketilmediğinde dikkatsizlik ve unutkanlık görülebilir.

5.Su, cilt problemlerinden birçoğunun tedavisinde etkili bir role sahiptir. Ayrıca cildinizin nemlenmesini sağlayarak, kuruluğa engel olur. Düzenli su tüketimi,  ciltteki kırışmaları da engelleyici bir etkiye sahiptir. Bol su tüketerek genç görünümümüzü koruyabiliriz.

6.Kalbin daha sağlıklı olmasını sağlayarak, kalp krizi riskini azaltır.

7. Vücut ısısının dengelenmesinde önemli bir etkiye sahiptir.

8.Az su tüketmek, kaslarda kasılma ve kramplara sebep olur. Bu yüzden özellikle sporla uğraşanların bol su içmesi gerekir.

9.Su içmek sindirimi kolaylaştıracağından, sindirimle ilgili rahatsızlıklar düzenli su tüketimiyle azalır.

 

10. Zayıflamak isteyenler için doğal bir iştah azaltıcı etkisine sahiptir. Aç karna tüketilen su, açlık hissini azaltarak gereksiz miktarda gıda alımını azaltır.

 

BONUS!! Yine sabahları aç karna içilen su, vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar. (Sabahları su içerken dikkat edilmesi gereken nokta, suyun çok hızlı bir şekilde içilmemesi gerektiğidir. Aksi halde yararından çok zararını görebilirsiniz.)

 

Sonuç olarak, düzenli ve yeterli miktarda su içmeyi alışkanlık haline getirirseniz, bu alışkanlık sizin birçok hastalıktan korunmanızı sağlayacaktır. Bu blog yazısında yer alanların dışında saymakla bitmeyecek kadar faydası olan düzenli su tüketimi, hastalıklardan doğal korunma yöntemidir diyebiliriz. Bu nedenle metabolizmanıza uygun miktarda su tüketimine özen göstermek, sağlıklı bir yaşam sürmenizi sağlar.


Beğendiniz Mi? Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşabilirsiniz!

5 PAYLAŞIM
302
5 PAYLAŞIM, 302 points

Yazıyı Nasıl Buldun?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Komik Komik
0
Komik
Aşık Aşık
0
Aşık
Havalı Havalı
0
Havalı
WTF WTF
0
WTF

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Su İçmenin Vücuda 10 Faydası

Giriş

Parolayı Sıfırla

Geri dön
Giriş
Format Seçin
Kişisel Test
Genel Test
Anket
Hikaye
Liste
Açılır Liste
Yeniden Sıralanabilir Liste
Gif
Video
Ses Dosyası
Görsel