Yaz Geliyor! Keyifli Yaz Sporlarının Tadına Varın


Birbirinden eğlenceli yaz sporları sizi heyecanlandırdı mı?

Güzel havalar kapıda! Bize kalırsa bu yazı en güzel şekilde değerlendirmek için şimdiden hazırlıklara başlayın.

Yoksa siz de hala bu güzel havalarda yapacağınız spora karar verememiş miydiniz? Telaşlanmayın, Sporthink sizleri unutmadı! Bu yaz vaktini sporla ve hatta değişik aktivitelerle değerlendirmek isteyenler için bir blog yazısı düzenledik. İşte size bu yaz için Sporthink’ten 5 öneri!

1. Yüzme

Yüzmek, vücutta her kası aynı anda çalıştırmasıyla hem yağ oranını azaltmak isteyenler hem de kendini daha zinde hissetmek isteyenler için bire bir! Çoğu kaynak vücuttaki her kası aynı derecede çalıştırmasından dolayı en yararlı sporlar arasında yüzmeyi kabul etmektedir. Bu özelliği ise suya karşı verilen dirençten kaynaklı bir durumdur. Yaz aylarında buz gibi sularda hem klimanız hem de dinçlik kaynağınız yüzmek olsun. Fakat her sporun öncesi gibi yüzmeye de başlamadan önce vücudunuzu esnetmeyi unutmayınız. Doğru nefes alış teknikleriyle bu sporun faydasını en kısa sürede ve tabi maksimum düzeyde siz de görün.

2. Sörf

Yaz ayları demişken deniz tutkunları için spor  önerisinde bulunmamak elbette ki olmazdı. Deniz havasının insan sağlığı ve psikolojisi üzerinde oldukça faydası olduğu biliniyor. Bundan dolayı eğer siz de denizin havasına, kumuna aşıksanız o zaman sörf sporu tam size göre. Sörf yaparak dalgaların arasında sadece deniz sesiyle kendinizle başbaşa kalın. Kol, bacak ve karın kaslarını çalıştırmasıyla bir an önce formunuza kavuşup daha sağlıklı bir hayata merhaba diyin. Sörf için eğer hala kendinize bir yer bulamadıysanız, Çeşme Alaçatı ile daha önce hiç karşılaşmamışsınız demektir. Bu konuda ün yapmış Alaçatı dalgarıyla sörfünüzü doya doya yaşayın.

3. Plaj Voleybolu

Şimdi yaptığınız işten 2 saniyeliğine uzaklaşıp sahil kumunun sıcaklığını ayaklarınızda hissettiğinizi düşünün. Özlediniz değil mi? İşte bu duyguyu doya doya yaşamak için plaj sporu tam size göre. Deniz sesi, ayağınıza adeta masaj yapan deniz kumu ve sevdiklerinizle oynadığınız bir takım oyunu. Ekibinizi kurun ve voleybolun deniz kumunda tadını çıkarın.

4. Doğa Yürüyüşleri

Temiz havayı sevenler için birebir olan bu spor, her yaşta bireye hitap eder. Doğa yürüyüşleri çoğu uzman hekim ve psikolog tarafından oldukça tavsiye edilir. Alınan oksijen sayesinde yaratıcı düşünce potansiyelini yükseltip strese ve diğer psikolojik bozukluklara neden olan etmenleri temizlemeye yardımcı olur. Tansiyon hastaları için önemle tavsiye edilir. Aynı zamanda çalıştırdığı kaslar nedeniyle vücuttaki yağ birikimini en aza indirir. Böylelikle kolestrole de faydası olduğu bir gerçektir. Siz de temiz hava soluyup güzel manzaranın tadına varmaya ne dersiniz?

5. Dalış

Deniz tutkunları için sörfü önermiştik fakat mavinin derinliklerine sevdalı olanları unuttuk mu? Tabi ki hayır. Mavinin derinliklerinde yapılan, suya olan kuvvet ve direnç sebebiyle bütün kasları çalıştıran bir spor olması nedeniyle oldukça faydalıdır. Siz de bana kara yetmiyor diyenlerdenseniz denizlerin altını keşfetmek için hazırsınız demektir. Orada keşfedilecek rengarenk balık ve mercan çeşidinden tutun, apayrı bir doğa manzarası bulunuyor. Siz de bunlarla tanışmak için sabırsızlananlardansanız haydi deniz altının keşfedilmek için bekleyen güzelliklerine!


Beğendiniz Mi? Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşabilirsiniz!

1 PAYLAŞIM
322
1 PAYLAŞIM, 322 points

Yazıyı Nasıl Buldun?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Komik Komik
0
Komik
Aşık Aşık
0
Aşık
Havalı Havalı
0
Havalı
WTF WTF
0
WTF

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaz Geliyor! Keyifli Yaz Sporlarının Tadına Varın

Giriş

Parolayı Sıfırla

Geri dön
Giriş
Format Seçin
Kişisel Test
Genel Test
Anket
Hikaye
Liste
Açılır Liste
Yeniden Sıralanabilir Liste
Gif
Video
Ses Dosyası
Görsel